Máme zde pro vás druhou část článku z vNP Lipno, ve které se dočtete, co se dělo v sobotu a v neděli. Pokud jste nečetli první část, můžete tak učinit zde.

Sobotní ráno patřilo hlavně všem Local Representatives. National Board a 18 LRs se sešli v rámci LR session, aby probrali důležitá témata. Během dopoledne například proběhly volby na další OC následujících platforem, a tak gratulujeme ESN Liberec, ESN UP Olomouc a ISC MU Brno, kteří byli zvoleni. A co dělali ostatní účastníci platformy? Společně se vydali na stezku v korunách stromů, z plenárkové místnosti jsme jen tiše záviděli a koukali na účastníky, kteří se dolů vezli na koloběžkách. 

Po výtečném coffee breaku začal blok tzv. Meet Your Colleagues Meetingů – pozičních meetingů, kde se řeší vybraná témata. Od účtenek, které řešili Treasurers, po propagaci partnerů, kterou se zabývali Fundraisers nebo pokračování v dopolední LR session, jsme se pomalu dostali až k obědu. Odpoledne začal blok patřící workshopům. Jelikož jsme na platformě měli několik zahraničních hostů, většina z workshopů byla vedena v angličtině, účastníci tak mohli navštívit nějaký z nabízených, a to např. The importance of Internal Communication, Future career in ESN nebo Personal Branding: You - The Brand. Zbylé dva (SocialErasmus & ExchangeAbility a Jazyková příprava v programu Erasmus+) byly vedeny v češtině.

Po skvělých workshopech následovalo představení committees. Všech pět jich bylo představeno jejich samotnými členy, jelikož oni sami nejlépe umí představit práci, kterou za dobu působení ve „své“ committee dělají. Pro nováčky byla připravena prezentace ESN for Newbies, kterou jsem vedla netradičně s alumni, kteří svými historkami danou prezentaci řádně okořenili.

Nedělní program se nesl v duchu mezinárodních projektů a novinek od NB supporters. Představen nám byl projekt ESNsurvey a My Section, dozvěděli jsme se reporty o národní vzdělávající akci TRAIN IT!, nebo jak pokračují přípravy na mezinárodní Summer Camp, který se bude konat v Ostravě o prázdninách.

Jak platforma rychle začala, tak ještě rychleji skončila. Tři dny plné prezentací, nových informací, ale především nových přátel, zážitků a okamžiků uběhl rychleji, než jsme všichni očekávali. Velké díky patří všem účastníkům, hostům, partnerům, skvělému chairing teamu, statečným prezentujícím, zvídavým LRs, Moni Lazy za koordinaci workshopů, ale především báječnému OC v čele se Zdendou Hanzalem, který se svými boys (společně s pár girls) dokázali vytvořit nezapomenutelný zážitek a skvělou platformu pro nás všechny.

A samozřejmě taky NB za pomoc při plánování platformy, kompletování prezentací, řešení všech problémů a taky za to, že to se mnou vydrželi. A všem, co tohle dočetli až do konce, těším se na vás na dalších akcích!

Klára Vohlídková,
president of ESN CZ