Pořád do kopce, ale stejně je tam krásně. O čem to mluvíme? Prší tam, ale stejně je tam krásně. Pořád nevíte? No přeci o Liberci! O městě, které hostilo další zasedání National Platform tohoto roku pod vedením zkušených členů ESN Liberec. Po roce se tato nevelká sekce pustila do dalšího velkého úkolu (tím posledním byla mezinárodní vzdělávající akce ESN Leadership Academy), a to do organizování předprázdninové NP

Páteční překvapivě slunečné odpoledne jsme zahájili na Liberecké přehradě, a jelikož se celá platforma nesla v duchu zdravého životního stylu, rovnou nám OC připravilo sportovní program, konkrétně běh, který suverénně vyhrála dvojice Zuzka Huňková z IC CUNI a Honza Jirásek z ESN Usti.

V sobotu ráno už ale začalo samotné jednání – dopoledne patřilo National Boardu a prezentaci jejich činnosti, rekapitulace půlroční  práce a nastínění plánů do konce roku zpestřené reportem z NBM Lisabon. Předobědová část se poté zabývala změnami stanov a vnitřních předpisů, které mnohým daly pořádně „zabrat“ a pro zlehčení celé situace nám Andy odprezentovala novinky z mezinárodního levelu. A abychom nezapomněli – coffee break se netradičně konal na střeše a jak už jsem výše zmiňovala, pokračoval v duchu zdravého životního stylu, báječní „TULeni“ nám přichystali spoustu skvělého ovoce. 

Po obědě, který proběhl v restauraci naproti Severočeskému muzeu, jsme se pustili do druhé části programu. Nutno říct, že ne všichni stihli před velkou přeháňkou utéct, ale i tak jsme se okolo třetí hodiny všichni sešli na „Mku“, tedy v budově M, kde celé jednání probíhalo. Společně jsme si připomněli důležitost partnerů pro ESN, prozkoumali rozpočty (NP Lipno 2016 a rozpočet ESN CZ na rok 2016) nebo se dozvěděli, jak proběhl miniprůzkum mezi LRs ohledně NB Supporters, který zajistil Venca Kutiš (LR, ESN VŠTE Budweis).

 
Poslední blok jsme netradičně zahájili session, při které jsme si zopakovali povinnosti LRs nebo se pobavili o věcech, které bychom mohli jako network zlepšit. Ke konci posledního bloku nám byl odprezentován nový nápad na SocialErasmus aktivitu pro ESN CZ, díky Zuzce Kučerové jsme měli šanci se dozvědět novinky o tomto projektu a také nám společně s již dříve zmíněným Vencou prezentovali návrh Network Care Teamu.

Abychom platformu ukončili na té správné vlně, odměnili jsme celkem čtyři nejaktivnější nebo nejpoctivější LRs, ze kterých si ostatní můžou brát příklad, stali se jimi Venca Kutiš z ESN VŠTE Budweis, Ivet Komárková z ESN UP Olomouc, Verča Viltová z ESN VSE Prague a Verča Cíhová z ESN Usti – všem ještě jednou moc děkujeme za vaši práci!

Sobota utekla stejně rychle, jako přešla obědová přeháňka, a všichni jsme ji společně zakončili v kolejním klubu Had, ve kterém se konala party v mafiánském stylu. Ti nejvytrvalejší v neděli vystoupali na Ještěd (ano, opravdu má tvar rotačního hyperboloidu) a postupně jsme odjeli zpátky domů, někteří dodělávat zkoušky, jiní oslavovat státnice a hlavně – užít si prázdniny! Velké díky patří starostlivému OC, které pro nás platformu zařizovalo ze 3 zemí v Evropě a také chairing teamu ve složení Jana „Džejn“ Sedláková, Honza Jirásek a Petr Zoufalý.

Tak zase v září, kdy se potkáme na Československé platformě!

 

Klára Vohlídková,
Prezidentka ESN CZ

Veškeré prezentace jsou jako vždy k dispozici na drive ESN CZ.