Schváleno. OC jarní vNP bude ESN VŠTE Budweis. A tak jsme si společně schválili v prosinci loňského roku pořadatele další velké národní platformy. Od předvánoční volby uplynulo mnoho času, ale zdá se to být jako včera, kdy jsme „Budweis Boys“ zvolili, aby společně uspořádali tuto akci pro téměř 180 členů ESN CZ a zahraničních hostů. A najednou je to tu – čtvrtek 14. dubna a my se vydáváme na cestu dlouhou téměř 5 hodin ze severu na jih. Máme všechno? Nezapomněli jsme na něco? Zřejmě nám už začíná docházet, že ONA událost je blíž než za dveřmi.

Ve večerních hodinách jsme konečně dorazili k Lipnu, konkrétně na Chatu Lanovka. Příjemné prostředí, usměvavé OC a všudypřítomná pohoda nás přivítaly už ve dveřích. V pátek ráno začaly finální přípravy – kdo jako dodělá tu agendu? A proč nám nefunguje streaming? A kde jsou sakra ty prezentace? A hlavně - kde mám izolepu…? Na tyto a další životně důležité otázky jsme měli jen pár hodin času, abychom je vyřešili. Některé marně, ale izolepa se našla.  A pak se všechno stalo téměř v několika vteřinách – chata plná účastníků, technika připravená, agenda hotová a mě shánějí, abych zahájila platformu.

Po úvodním slovu, představením OC nás přivítal pan docent Marek Vochozka, rektor Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Dále bylo potřeba vyřešit nutné formality, zkontrolovat, zda-li každá sekce zde má zástupce s právem volit, a následně zvolit chairing team. Vlado jako přeseda, Terka jako zapisovatel a Martin jako technik byli jednohlasně zvoleni a mohli jsme zvolna přejít k prezentovaným tématům. Po úvodních NB minutes a dojemném překvapení s originálními ESN papučemi (děkujeme, Péťo!), jsme měli možnost zjistit, jak jsme na tom s podporou partnerů a s plněním závazkům vůči nim, následované prezentací od zástupců Domu zahraniční spolupráce, hlavního partnera akce.

V následujícím bloku se nám představili zahraniční hosté od Slovenska až po Dánsko a měli jsme tak možnost zjistit, jak „to chodí u nich doma“. Celý blok zakončil Ondra malým překvapením. Ve večerních hodinách začaly prezentace jednotlivých sekcí v rámci What we are proud of. O kreativní nápady nebyla nouze a mohli jsme tak vidět třeba slet indiánů nebo téměř dvoumetrovou pandu. Abychom se o sekcích mohli dozvědět ještě více, společně jsme zorganizovali infomarket, při kterém každá sekce pomocí plakátu a obětavých členů vysvětlovala ostatním, jak organizují akce nebo kolik mají zahraničních studentů.

Gratulujeme, právě jste dočetli první část článku o vNP Lipno. Když jste to zvládli až sem, určitě vás také bude zajímat, co se dělo v sobotu - kde se budou konat další platformy, co bylo za workshopy a kdo byl na stezce v korunách stromů. A nejen to se dozvíte v druhé části článku.