Celkem devět hodin cesty, ano, devět. Tak dlouho mi trvala cesta z Ústí do Nitry. Kdybych to byla bývala věděla, tak...no tak tam jedu stejně! Byla to moje první cizí platforma, která se konečně vešla do mého kalendáře. Cesta naštěstí rychle ubíhala za doprovodu bývalé Fundraiserky z Ústí a mé velice dobré kamarádky, Jany Drabové. S Honzou a Zdeňkem jsme sice vymýšleli společný transport, ale vzhledem ke vzdálenostem našich bydlišť to bohužel nevyšlo. O to víc nás ale překvapilo, když k nám Zdeněk přistoupil v Brně do autobusu. 

Kvůli menšímu (hodinovému) zpoždění jsme bohužel nestihli zahájení platformy, ale jelikož bylo tématem celého víkendu “Hollywood”, tak jsme přišli jak se říká “fashionably late” jako pravé celebrity. V pátek byly na programu především reporty jednotlivých pozic v National Boardu, koordinátorů a supporterů, a dále obdoba našich prezentací “What are we proud of”, kde všechny sekce představily event, který se jim od začátku roku nejvíce povedl. Našly se zde klasické párty, výlety, ale také moc pěkné SE akce a třešničkou na dortu bylo pozvání na tradiční slovenskou svatbu dvou sekčních maskotů. Po prezentacích jsme se přesunuli na koleje, kde jsme byli rozděleni do týmů a začala nám večerní hra. Já spolu s Janou a slovenskými ESNers jsme vytvořili tým s názvem “Hustokrutopřísní” (což žádný Slovák nedokázal pořádně vyslovit a o to to byla větší zábava) a podtitulem “Nejsou nikdy v tísni”, a v ulicích Nitry jsme plnili různé úkoly, jako například “Vyfoť se s někým cizím”, “Sněz Horalku do minuty”, “Oběhni kašnu na náměstí” a podobně. Večer jsme zakončili spolu s ostatními týmy nad pivem a korbáčikami v restauračním zařízení. 

Sobota ráno a Češi zaskočili OC tím, že jako první přišli včas na raňajky. No hlad je hlad. Následovaly klasicky prezentace, Small Sessions, z nichž jednu vedl i náš Honza a po obědě ESN for Newbies a ESN for Oldies, kde se řešily podstatné otázky chodu celého ESN Slovakia a ze kterých, doufejme, vzešla nějaká řešení, která pomohou celý network opět postavit na nohy. Po odpoledním coffee breaku měl program opět na starosti Honza, protože si pro naše bratia připravil různé teambuildingové aktivity. Na konci dne byl zvolen nový NR, kterým se stala Marianna Rudinská a my jí tímto ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v mezinárodních kruzích ESN. Po večeři jsme ze sebe museli rychle udělat lidi a hodit se do gala, protože nás čekalo velké předávání Oskarů, respektive Oskarek. Byli jsme pozvání do kino sálu, k občerstvení jsme dostali popcorn, proběhlo i hudební představení a pak už se vyhlašovaly ceny za nejlepší event, nejorganizovanější sekci, nejlepší sekci a všechny nej, které si umíme představit. Ale i na nás se usmálo štěstí, a náš tým Hustokrutopřísní vyhrál páteční soutěž, takže jsme si jednu Oskarku přivezly domů, ta je však putovní, takže na Československé platformě poputuje zase na Slovensko. 

Nedělní ráno, vzhledem k oslavám minulého večera, ne všichni zvládali dobře a včas, ale česká delegace nezklamala a opět jako první seděla na snídani. Vzhledem k dlouhé cestě jsme se už nezdrželi dlouho, ale ještě jsme stihli další Honzův teambuilding. Pak už jen rychlé rozloučení, poděkování za pozvání a rychle na autobus vstříc tentokrát téměř 12ti hodinové cestě...Za českou delegaci můžu snad jen říct, že doufáme, že byla platforma pro slovenský network přínosná a že se s některými uvidíme na Československé platformě v září.

Základní info
Kdy: 29.4.-1.5.2016
Kde: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovensko
Počet účastníků: zhruba 50
Účastníci za ESN CZ: Lucie Adamcová, Jana Drabová, Zdeněk Hanzal, Jan Balogh, Vladimír Sák

Za účastníky platformy,
Lucka Adamcová