Dlouho proklamovaný projekt je zde! ESN CZ spouští fotobanku, do které můžete přispět také vy. Pokud máte zajímavé fotky z ESN akcí (platformy, TRAIN IT! apod.) popřípadě z vašich výletů (ať již ESN či soukromých) z ČR a zahraničí, můžete se o ně podělit s ostatními členy ESN CZ.

Zajisté bude pro člena z Českých Budějovic lepší použít fotku Mariánského sloupu z naší fotobanky, než jí s obavami z autorských práv hledat někde jinde na internetu.

Jak se dostat do fotobanky:
1. Fotobanku naleznete v horním menu v záložce „Members ESN CZ“.

 

 

 

 

 

2. Přihlaste se svým účtem na Galaxy (slouží pro filtraci nečlenů ESN)

3. Používejte fotobanku

Jak používat fotobanku:
Fotobanka je rozdělena na tři části. V první části pod cover fotkou naleznete možnost přidat novou galerii. Po vložení fotogalerie nastupuje schvalovací proces, proto se nedivte, pokud se vám ihned neukáže. 

V druhé části naleznete prostor s tagy. Tagy slouží k snadnější orientaci v galeriích. Nezapomeňte, že správná forma hastagů z akcí je ZKRATKAAKCEmesto (tzn. například NPliberec, NBMbrno, …). 

V třetí části již naleznete samotné fotogalerie.

Autorská práva / Práva
Přispěním do fotobanky neztratíte práva na svojí fotku. Budete uveden/a jako autor v popisu galerie a fotku nadále můžete využívat kde se vám zlibí.
Zvýšené pozornosti věnujte fotkám lidí. Více se tomuto problému věnují například zde. V případě nahraní vaší fotky na fotobanku se považuje ze to, že máte tyto práva vyřešena.

Věříme, že se nám fotobanka brzy zaplní vašimi fotkami a usnadníme tak společně práci lidem, kteří tyto fotky potřebují (ano, nám PRs :D ).

 

Jan Drahoňovský,
Communicaton Manager ESN CZ