Dne 18. října v 14:00 vyrazí čeští a zahraniční studenti vysokých škol napříč republikou na vlajkový průvod Flag Parade, kterým oslaví třicetileté výročí programu Erasmus+ (dříve Erasmus). Flag Parade pořádají členové studentské organizace Erasmus Student Network. Kromě Prahy se bude slavnostní průvod konat také v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Pardubicích a Zlíně. Předpokládaná účast dosahuje 5 000 zahraničních a českých studentů.

V Praze bude barevný průvod s vlajkami a balonky pochodovat z Václavského náměstí přes historické centrum města až na náměstí Jana Palacha, kde bude navazovat doprovodný hudební program a široká veřejnost se bude moci o programu Erasmus+ dozvědět více informací. Pražské Flag Parade se zúčastní několik set zahraničních studentů z více než 56 zemí světa.

„Cílem Flag Parade je ukázat veřejnosti, že i přes určité rozdíly stojí studenti přijíždějící z celého světa při sobě – a to právě díky programům jako je Erasmus+. Možnost strávit nějaký čas v zahraničí člověku neuvěřitelně rozšíří obzory a naučí ho toleranci a respektu k ostatním kulturám,“ vysvětluje Michael Hartman, prezident Erasmus Student Network CZ. Akci pod záštitou Domu zahraniční spolupráce organizují studenti pěti pražských univerzit – UK, ČVUT, VŠE, ČZU a VŠCHT.

O programu Erasmus+

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje spolupráci a mobilitu napříč univerzitami po celé Evropě, a umožňuje tak kulturní a akademickou výměnu v 37 zemích. Pobyt v zahraničí může trvat od několika dnů až po jeden rok. Programu se od jeho spuštění zúčastnily téměř 4 miliony osob, a to jak za účelem studia, tak odborné přípravy, práce či dobrovolnické činnosti v zahraničí. Více informací o 30. výročí programu Erasmus najdete na stránkách oslav.

O Erasmus Student Network

Erasmus Student Network (ESN) je jedna z největších evropských studentských organizací. Tato organizace vznikla v roce 1989 a jejím hlavním cílem je podpora a rozvoj mezinárodních studentských výměn na principu „Students Helping Students“. ESN se skládá z více než 500 univerzitních organizací ve 40 zemích. Podpory dobrovolníků ESN využije každý rok přes 150 000 zahraničních studentů, kteří v rámci svého pobytu navštíví některou z univerzit, na kterých ESN působí. Síť ESN se neustále rozšiřuje a je organizována na mezinárodní (ESN AISBL), národní (ESN CZ) a lokální úrovni (dle konkrétní univerzity). Pro více informací navštivte stránky Erasmus Student Network AISBL.

 

Kontakt
Lenka Sivá
Communication Manager ESN CZ
communication@esn-cz.cz
+420 774 507 116