V květnu tohoto roku se v Malmö uskuteční ESN Spring Training, na který v současné době probíhají registrace. Jednou z nejpovolanějších osob, která vám o Eduk8 akcích může povědět je Standa Staněk, bývalý prezident ESN CZ a workshop coordinator.

 

Jaká byla tvoje první Eduk8 akce a co tě přimělo se na ni přihlásit?

Poprvé jsem se účastnil Eduk8 v roce 2013 v belgickém městě Liege, kde jsem byl na tracku Project Management. Po pár měsících v ESN jsem si uvědomil, jaké poskytuje možnosti a když byla příležitost se něco nového naučit v kolektivu mladých aktivních lidí, nemohl jsem jinak. Lákalo mě taky mezinárodní prostředí ESN, ten pocit být součástí skvělé komunity lidí a poznat osobnosti ze všech koutů Evropy mě časem pohltilo a dlouho nepustilo.

 

Jak tato první akce splnila tvá očekávání?

Akce to byla skvělá, hodně jsme se naučili, přesto jsem čekal víc od akce i od sebe. Takové byly moje dojmy hned po akci. Po delší době jsem si ale uvědomil, že tahle akce odstartovala neuvěřitelnou cestu, kterou jsem v následujících letech nastoupil. Moje motivace účastnit se dalších akcí rostla a chtěl jsem se posunout dál.

 

Co tě motivovalo pokračovat v Eduk8?

Obdivoval jsem naše trainers a chtěl jsem se stát dalším člověkem, který bude šířit znalosti a dovednosti dál interaktivní a zábavnou formou. Okouzlilo mě neformální vzdělávání, komunita trainers, ze kterých se stali moje vzory. Způsob jakým mě to posunulo dopředu a rozvinulo po osobní stránce, se snad nedá ani slovy popsat, to se prostě musí prožít!

 

Co se ti díky Eduk8 podařilo zažít?

Rád zmiňuju, že Eduk8 mi změnil život a to rozhodně nepřeháním. Na Training4Trainers v Rumunsku jsem došel k tomu, že vzdělávání je něco, čemu se chci věnovat po zbytek svého života. Byla to po všech stránkách skvělá akce, na kterou nikdy nezapomenu a to samé slýchám od ostatních. Přišla prostě ve správnou chvíli a všechno do sebe skvěle zapadalo. Ostatní Eduk8 akce byly taky skvělé a díky nim jsem poznal spoustu dalších zajímavých lidí a míst v různých částech Evropy.  Být nakonec v pozici vedoucího workshopu a skutečně předávat svoje znalosti dalším bylo pak splněným snem. Těším se na další!

 

Proč by se měli lidé na Eduk8 přihlásit?

Protože je to jedinečná příležitost zažít něco nevídaného, něco co dost možná už nikdy nebudete mít možnost prožít. Rozhodně to bude mít pozitivní dopad na vás, posunete se v oblasti, která vás zajímá a zároveň to všechno můžete přinést do své sekce a pomoci ji vylepšit. Taky vykouknete mimo bublinu ESN CZ a zjistíte, jaké možnosti jsou na mezinárodním levelu, což je často hodně inspirativní. Zkrátka na tom nemůžete prodělat!

 

Více o švédské Eduk8 akci se dozvíš ZDE.