We would like to invite you to the first meetup this semester – ESN CZ Leadership meetup! We will gather together the last weekend of this month (28th – 30th of September 2018) in Jindřichův Hradec.

The weekend will be full of education and sharing best practices. You can look forward to the topics such as leadership, leading an organization and people, strategy, making an action plan, vision and achieving goals.

The invitation goes especially to the section’s Presidents but also to all of you who contribute in shaping your section’s future. Please spread the word about this event in your sections and register! It’s going to be great and all of you will be able to use  the gained knowledge and experiences throughout the whole semester.


Rádi bychom Vás pozvali na první z meetupů, které se uskuteční tento semestr, a to ESN CZ Leadership meetup. Společně se setkáme poslední zářijový víkend (28. - 30. 9. 2018) v Jindřichově Hradci.

Celý víkend bude plný vzdělávání a prostoru pro sdílení toho, co která sekce dělá dobře. Těšit se můžete na témata jako leadership, vedení organizace a lidí, strategie, stanovení action planu, vize a dosahování cílů.

A komu že je doporučena účast na tomto meetupu?

Presidentům sekcí a všem, kteří se v rámci své činnosti věnují vedení lidí a zabývají se tím, kam jejich sekce směřuje. Prosím, rozšiřte tuto informaci ve vašich sekcích a přihlašte se! Bude to skvělé a získané dovednosti a zkušenosti budete pak moci aplikovat během celého semestru. 

Date: 
28/09/2018 - 17:00 to 30/09/2018 - 14:00
Place: 
Mlýn Radounka, Jindřichův Hradec
Price: 
1000 CZK
What's included: 
  • Accomodation / Ubytování
  • Breakfast 2x / Snídaně 2x
  • Lunch 2x / Oběd 2x
  • Dinner 2x / Večeře 2x
  • Coffee Breaks
Contact details: 
In case of any questions, please, contact Michal Myška.
V případě dotazů se prosím obraťte na Michala Myšku.